✈️ Darmowa dostawa - wszystkie zamówienia zawierające plakat. Użyj kodu podczas zamawiania: FLY ✈️ 

Jak oprawić plakat surrealistyczny Mariusza Lewandowskiego?

Jak oprawić plakat surrealistyczny Mariusza Lewandowskiego?

Jeśli chcesz, by Twoje ściany zdobiły plakaty z dziełami Mariusza Lewandowskiego, musisz wykonać trzy proste kroki:

  • wybrać i zamówić plakat w naszym sklepie.
  • poczekać na kuriera :)
  • oprawić plakat.

W tym miejscu często pojawia się dylemat - jaką ramę wybrać? Czy między ramą a plakatem zostawić pas niezadrukowanej przestrzeni czy wybrać ramę idealnie dopasowaną rozmiarem do pracy? Wybrać prostą ramę drewnianą lub metalową czy wręcz przeciwnie - szeroką, bogato zdobioną?

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów ram. Do plakatów przedstawiających dzieła sztuki, zazwyczaj stosowane jest kilka z nich:

  • cienkie ramy drewniane
  • ramki ze stali proszkowanej
  • ramy aluminiowe
  • szerokie ramy drewniane.

Wszystkie ramy dostępne są w przeróżnej kolorystyce. Dobrze jest przemyśleć wybór, tak by sama oprawa nie odwracała uwagi od prezentowanego dzieła. Zazwyczaj stosowane są ramy w stonowanych kolorach, pasujących do kolorystyki obrazu lub w kolorze otaczającego plakat passe-partout (to kartonowa ramka dookoła pracy, umieszczona w ramie).

Kolejną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie plakatu. Wydruki łatwo jest uszkodzić, pobrudzić. Powinniśmy zatem wybrać ramę ze szkłem (zwykłym lub antyrefleksyjnym, jeśli praca ma wisieć w miejscu nasłonecznionym lub możliwe jest odbijanie się światła lamp) lub tworzywem sztucznym - pleksiglas (szkło akrylowe).

Plakaty można włożyć w ramy dopasowane rozmiarem, jednak jeśli mamy problem ze znalezieniem idealnie pasującej ramy lub chcemy optycznie powiększyć pracę, możemy wykorzystać passe-partout.

Newsletter
Weź zniżkę 10% na pierwsze zamówienie! Podaj swój adres e-mail, dodatkowo co jakiś czas powiadomimy Cię o nowościach i promocjach!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl