Biografia

Mariusz Lewandowski - polski malarz surrealista, urodzony w 1960 roku w Działdowie. Zmarł  15 lipca 2022 roku w Górowie Iławeckim. Żył i tworzył na Warmii. W zaciszu swojej pracowni malował obrazy, których tematyka nierzadko wykraczała daleko poza granice ludzkiego umysłu.

Na płótno przelewał swoje wizje i odczucia, grał światłem, przestrzenią, kontrastem. Stworzył prace pełne symboli i skłaniających do refleksji szczegółów, które każdy odbiorca ma okazję interpretować na swój własny sposób - autor, poza nadaniem tytułu, nigdy nie tłumaczył swoich obrazów.

 


 

W 2017 roku artysta podjął współpracę z zespołem metalowym Bell Witch - na okładkę ich płyty stworzył obraz pt. “Esencja wolności”. Rozpoczął tym samym nowy rozdział swojej twórczości - od tego momentu powstało już ponad trzydzieści okładek z obrazami Mariusza Lewandowskiego. Wśród wydawców płyt znalazły się takie firmy jak Sony Music Entertainment, 20 Buck Spin, Transcending Obscurity Records. Twórczość artysty stała się szerzej rozpoznawalna, m. in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Brazylii czy Niemczech.

 

 

 

Prace artysty stały się również inspiracją dla twórcy legendarnej marki Zero Skateboards, Jamie’go Thomas’a. W 2021 wspólnie stworzyli limitowaną serię pięciu deskorolek, które szybko zyskały uznanie w środowisku miłośników tego sportu. Kolejne deskorolki tej marki z dziełami Mariusza Lewandowskiego powstały już po śmierci artysty, w 2023 roku.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl