Szybka wysyłka ikona Szybka dostawa
Wyprodukowane w Polsce, wysokiej jakości produkty ikona Wyprodukowane w Polsce, wysokiej jakości produkty
Darmowa dostawa od 199 zł ikonaDarmowa wysyłka od 199 zł
 
 
Wersje językowe
Waluty

Esencja Wolności - symbolika surrealizmu

Esencja Wolności - symbolika surrealizmu

Mariusz Lewandowski, znany z surrealistycznych i symbolicznych obrazów, w "Esencji Wolności" ukazuje charakterystyczne dla swojego stylu połączenie onirycznej atmosfery z głęboką metaforyką. 

Surrealizm w "Esencji Wolności"

  1. Oniryczne krajobrazy
    Lewandowski często umieszcza swoje postacie i elementy w nienaturalnych, odrealnionych sceneriach. W obrazie "Esencja Wolności" dominują abstrakcyjne formy i nieokreślone przestrzenie, które tworzą poczucie nieskończoności. Surrealizm objawia się tu w wywoływaniu wrażenia snu lub wizji, w której realne prawa natury nie obowiązują.

  2. Zniekształcona rzeczywistość
    Charakterystyczne deformacje, monumentalne obiekty i postacie nadają scenie mistyczny wydźwięk. Artysta zaciera granice między rzeczywistością a fikcją, co pozwala na wielowymiarowe interpretacje.

  3. Atmosfera tajemnicy
    Brak oczywistej narracji oraz metafizyczne motywy budują aurę niedopowiedzenia. Obraz zachęca widza do poszukiwania ukrytych znaczeń i budowania osobistego związku z przedstawioną wizją.


Esencja wolności, obraz surrealistyczny

ESENCJA WOLNOŚCI - plakat do nabycia TUTAJ

 

Symbolika w "Esencji Wolności"

  1. Tytuł – Wolność jako esencja
    "Esencja wolności" sugeruje eksplorację fundamentalnego znaczenia wolności, zarówno w sensie duchowym, jak i egzystencjalnym. Można to interpretować jako pytanie o to, co naprawdę oznacza być wolnym – czy to w kontekście indywidualnym, czy społecznym.

  2. Postacie i monumentalne formy
    W obrazach Lewandowskiego często pojawiają się humanoidalne figury lub ich zarysy, które mogą symbolizować człowieka w stanie kontemplacji lub duchowej podróży. Ich monumentalność wskazuje na transcendencję lub siłę ducha, natomiast ich statyczność – na refleksję nad własnym istnieniem.

  3. Barwy i światło
    Kolorystyka obrazu, oparta na chłodnych odcieniach błękitu i szarości, z ciepłymi akcentami światła, sugeruje kontrast między zimnem ograniczeń a ciepłem wolności. Światło w surrealistycznym malarstwie często symbolizuje duchową iluminację lub ucieczkę z mroku.

  4. Zniszczenie i odrodzenie
    Elementy destrukcji i odradzających się struktur mogą być interpretowane jako symbol procesu wyzwolenia. Wolność nie jest stanem statycznym, lecz dynamicznym procesem, w którym stare ograniczenia muszą zostać zniszczone, aby narodziła się nowa rzeczywistość.

Obraz ten został stworzony w 2017 roku specjalnie na okładkę albumu metalowej grupy muzycznej Bell Witch. Ten doom metalowy zespół umieścił go na płycie "Mirror reaper".

Ten oraz inne obrazy surrealistyczne Mariusza Lewandowskiego dostępne są na stronie http://mariuszlewandowski.pl.

Newsletter
Weź zniżkę 20% na pierwsze zamówienie! Podaj swój adres e-mail, dodatkowo co jakiś czas powiadomimy Cię o nowościach i promocjach!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl